Jak vybavit pokoje pro školáka a studenta?

Spousta rodičů řeší kromě domácích úkolů a prospěchu svých potomků také to, že bude potřeba upravit jejich dětské pokoje. Dětský pokoj v případě prvňáčků už neplní jen funkci hřiště pod střechou, ale školák by zde měl mít i svůj pracovní koutek. Vše by mělo zároveň korespondovat nejen s potřebami malého studenta, ale dětský nábytek by měl být také zdravý pro jeho další vývoj. Také studentské pokoje musí splňovat určité nároky. Místo hraček je najednou potřeba uložit někam velké množství knih a studijních materiálů. O počítačovém koutku ani nemluvě. Hlavní úlohu ve studentském pokoji tak plní psací stůl a židle, postel, šatní skříň, osvětlení, knihovna a také úložný prostor. 

Kde se inspirovat a na co se zaměřit při výběru dětského nábytku

Na internetu můžeme procházet fotogalerie dětských pokojů a načerpat skvělou inspiraci. Volba toho správného nábytku pro dětské pokoje je potom mnohem snazší.  Mělo by být naprosto samozřejmé, že na kvalitu dětského i studentského nábytku klademe vysoké nároky. Berme vždy v úvahu, že by měl splňovat několik důležitých kritérií: bezpečnost, ergonomii pro správný vývoj dítěte, kvalitu a také design. Moderní technologie ve výrobě nábytku nabízejí široké spektrum využití a možností. Dětem tak lze jednoduše vytvořit prostředí, kde se budou cítit dobře.  Zvláštní pozornost věnujte pohodlné židli a psacímu stolu, který by měl být dostatečně prostorný a měl by mít správnou výšku. Kvalitní postel lze vybrat takovou, aby ji bylo možné ve dne využívat i jako stylovou pohovku.

Studentský pokoj vyladěný do posledního detailu

Při zařizování dětského a studentského pokoje je dobré uvažovat nad jeho budoucí proměnou. Proto je ideální kupovat nadčasový sektorový nábytek, jehož moduly je časem možné obměňovat. Variabilita by se měla týkat především stolu a židle. Zásadní je možnost nastavení výšky desky stolu. Takový psaní stůl poroste spolu se svým majitelem a vyplatí se proto do něj investovat. Studentské pokoje kladou i nároky na úložné prostory. Před samotným pořízením nábytku bychom měli celou změnu pokoje probrat i s jeho obyvatelem. Jaké jsou jeho požadavky například na barvy a doplňky. Neměli bychom zapomínat ani na koutek podobající se obývacímu pokoji. Koutek nemusí být příliš velký, stačí menší sestava sedacího nábytku s kvalitním osvětlením.

Fotogalerie