Ložní povlečení - designový prvek ložnice

Dominantou každé ložnice je postel a je tedy jasné, že i ložní povlečení je velmi důležitou součástí. Nezáleží na tom, jak velkou ložnici máme, ale povede-li se nám sladit její zařízení. Ložnice pak působí útulně a přímo vyzývá k odpočinku a relaxaci.

Styl zařízení ložnice

Požadované atmosféry docílíme kombinací vzoru povlečení s několika stylově a barevně sladěnými doplňky. Na dalších řádcích si předvedeme, jak vhodně využít motiv povlečení a podtrhnout tak styl Vaší ložnice.

Romantická ložnice

Romantické atmosféry v ložnici docílíme tak, že vybereme ložní povlečení s květovaným, kostkovaným nebo puntíkovaným dezénem. Na postel přidáme několik menších polštářků ladících s povlečením a na okna pověsíme vhodně zvolené závěsy. Ložnici ještě lze doplnit o porcelánovou vázu nebo malé květináče s květinami.

Ložnice s dotekem Afriky

Máte-li v oblibě zvířecí vzory, není nic snazšího, než si zakoupit ložní povlečení v podobném stylu. Poté ložnici doladíme kožešinami před postelí, obrázky s africkými motivy a dřevěnými žaluziemi. Dýchne tak na nás atmosféra divočiny a exotiky.

Moderní jednoduchost

Upřednostňujeme-li styl moderní až minimalistický, využijeme nabídky jednobarevného ložního povlečení nebo grafického motivu. Zařízení ložnice by mělo být jednoduché až strohé, žádné zbytečné drobnosti a detaily, spíše hladké plochy a čisté tvary.

Materiálové provedení ložního povlečení

Na trhu je nepřeberné množství různých druhů povlečení, co se týká barvy a vzorů, ale také materiálů. Málokdo ale ví, že bavlna je základem mnoha druhů ložního prádla.

Saténové, krepové i flanelové povlečení je vyrobeno z bavlny a její úpravou je dosaženo kýženého efektu. Pro krepový vzhled je využita termofixace. Saténové povlečení se vyrábí z velmi kvalitní česané bavlny. Bavlněné druhy povlečení mají podobné vlastnosti, především jsou poddajné a měkké.

K výrobě damaškového povlečení se využívá jemné mikrovlákno, na kterém je vytkán damaškový vzor. Je velmi příjemné na dotek, měkké a prodyšné.

Ložní povlečení z kvalitních materiálů je velmi trvanlivé a barevně stálé. Díky velké prodyšnosti materiálů je zajištěn Váš klidný spánek v každém ročním období.